Recepta online – wsparcie chorego w dostępności do leczenia

Czas pandemii wiele nas nauczył, jeśli chodzi o podejście do leczenia. Zmienił optykę patrzenia na ten proces nie tylko u pacjentów, ale również u lekarzy. Okazało się, że leczenie może być prostsze, szybsze, wspomagane najnowszą technologią, a przede wszystkim lepiej dostępne. Nie chodzi tu oczywiście o skomplikowane przypadki, urazy czy ingerencje chirurgiczne, ale sprawa tak prosta, jak pozyskanie recepty na lek stosowany od dawna, lub na potrzebny incydentalnie, stała się znacznie prostsza niż kiedykolwiek przedtem. Na scenę wkroczyła bowiem e recepta i zadomowiła się na dobre. 

 

Platforma Med24 – dlaczego warto?

Niezależnie z usług jakiego specjalisty z zakresu podstawowej opieki medycznej pacjent chce skorzystać, znajdzie go na platformie https://med-24.com.pl/ . Zarówno internista jak i pediatra są tu dostępni 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, a okres oczekiwania na konsultację, to średnio 15 minut. Usługę tę można więc określić trzema słowami: szybko, bezpiecznie, wygodnie. W tak samo krótkim czasie oczekiwania pacjent może skonsultować wyniki swoich badań, Kwadrans to również czas oczekiwania na e-zwolnienie, e-skierowanie na badania, antykoncepcję awaryjną, czy e-receptę. I to właśnie ten błyskawiczny czas oczekiwania w połączeniu z możliwością kontaktu z profesjonalnymi specjalistami tworzy przewagę konkurencyjną platformy Med24, z której właściciele są dumni, a klienci zadowoleni. 

 

Na platformie Med24 dostępni są także lekarze innych specjalizacji i pozostali specjaliści zajmujący się szeroko pojętym zdrowiem fizycznym i psychicznym. Krótki czas oczekiwania na umówioną wizytę i przystępne ceny sprawiają, że e-wizyty u nich cieszą się ogromną popularnością. 

 

Prosta definicja e recepty

E recepta jest elektroniczną wersją recepty papierowej. Po wizycie online na Med24 pacjent otrzymuje kod, który wraz z numerem PESEL podaje w aptece i w ten sposób zakupić może potrzebne mu leki. Kod otrzymuje się sms-em oraz mailem, wraz z obrazem elektronicznym recepty. Ten numer pojawi się również na Internetowym Koncie Pacjenta. Planując odłożenie realizacji e recepty w czasie pamiętać należy, że jej ważność zależy od rodzaju leku i jest ona tak samo długo ważna jak recepta papierowa – czyli 7, 30, 120 lub 365 dni. 

 

Jeden kod – liczne korzyści

Podstawową przewagę recepty online stanowi to, że nie trzeba wychodzić z domu, żeby ją zdobyć. Ułatwia to bardzo leczenie osobom ciężko chorym, z gorączką, z trudnościami w poruszaniu się, albo niepełnosprawnym. Skraca ona również czas między pozyskaniem recepty a wykupieniem i przyjęciem leków, umożliwiając przez to szybszą interwencję leku w stan zdrowia pacjenta. Ułatwia takżę pracę farmaceutom, pozwalając na dokładniejszą kontrolę prawidłowości wydawanego pacjentowi leku. Zaletę recepty online doceni każdy, kto choć raz zbyt późno zorientował się, że skończył mu się właśnie zapas leku przyjmowanego na stałe. Wystarczy wówczas zamówić wizytę „e-recepta”, wysłać dokumentację potwierdzającą przyjmowanie leku i gotowe. W ciągu kilku minut problem pacjenta rozwiązany. 

Recepta online ma dodatkowo korzystny wpływ na środowisko naturalne – brak przysłowiowego „papierka” to mniejsze zużycie surowca na produkcję papieru i zmniejszenie ilości generowanych odpadów makulaturowych. Zapewnia również lepszą ochronę danych osobowych, nie ma bowiem zagrożenia, że w przypadku niestarannej utylizacji papierowej recepty dane pacjenta ulegną ujawnieniu. 

Usługa „e-recepta” oferowana na https://med-24.com.pl/  to jeden z najważniejszych czynników dzięki którym platforma Med24 zyskuje coraz większą popularność.