Kręgosłup – podpora naszego szkieletu

Jedna z najważniejszych kości

Niezależnie od tego, czy robisz cokolwiek, od siedzenia, stania i pracy, a nawet odpoczynku lub spania – Twój kręgosłup jest najwygodniejszy w pozycji znanej jako pozycja neutralna. To wyrównanie kręgosłupa ma miejsce, gdy w połowie pochylasz się, a w połowie wyginasz (w połowie drogi między pełnym zgięciem a wygięciem w łuk).

Kręgosłup jest naturalnie krzywy

Twój kręgosłup ma naturalne krzywizny, które są obecne od góry do dołu. Kręgosłup szyjny wygina się do wewnątrz (lordoza szyjna), obszar dolnej części pleców również naturalnie wygina się do wewnątrz (lordoza lędźwiowa), a górna część pleców jest wygięta na zewnątrz (kifoza piersiowa).
Neutralne krzywizny kręgosłupa nie zawsze są stałe. Mogą na nie wpływać ćwiczenia i rutyna lub pogarszać się z powodu urazu, starzenia się, złej postawy lub choroby. Każda osoba ma swoją unikalną krzywiznę kręgosłupa. Wpływa na to wiele czynników, w tym wiek, poziom aktywności i urazy. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa i wzrostem liczby urazów związanych z ćwiczeniami, ważne jest, aby uznać znaczenie utrzymania zdrowej krzywizny kręgosłupa.

Wielkość krzywizny kręgosłupa, gdy jesteś w neutralnej postawie, określa, jak dobrze może cię wspierać. Produkt wspierający kręgosłup powinien być wystarczająco głęboki, aby zapewnić odpowiednią ilość wsparcia bez wykraczania poza to, co jest potrzebne. Powinien być również naturalny i niezbyt łukowaty; przestrzeń między tobą a tym, co cię wspiera, powinna być wspierana. Nie powinieneś czuć tam żadnej luki.

Bóle placów

Czasami niektórzy ludzie nadal odczuwają ból pleców podczas siedzenia z podparciem pleców. Dzieje się tak, ponieważ na ból pleców składają się 3 główne czynniki: ruch, obciążenie i postawa. Ruch odnosi się do wpływu nadmiernego lub niewystarczającego ruchu na układ krążenia i nerwowo-mięśniowo-szkieletowy organizmu; Obciążenie to ciężar przykładany do kręgosłupa; Postawa odnosi się do krzywizny kręgosłupa.
Niestety, nie każdy może uniknąć bólu pleców i karku, poprawiając swoją postawę. Poduszki pomogą tylko poprawić ich postawę i sprawią, że będzie to mniej bolesne, chociaż czasami tak nie jest.
Jeśli wykazujesz oznaki któregokolwiek z poniższych objawów, możesz potrzebować czegoś więcej niż tylko dobrego wsparcia postawy z produktu do pielęgnacji pleców:

1) Upośledzona tolerancja pionowego siedzenia lub stania

2) Dyskomfort, gdy meble lub wsporniki dotykają ciała (nietolerancja nacisku). Jeśli twoja postawa jest zła, powinieneś porozmawiać z lekarzem lub odwiedzić fizjoterapeutę. W niektórych przypadkach może być konieczna kompleksowa ocena Twoich potrzeb.

3) Strzykanie i inne dziwne dźwięki, które pojawiły się od niedawna (a zwłaszcza gdy ostatnio byliśmy narażeni na duże obciążenia lub mieliśmy uraz wynikający na przykład z wypadku), są sygnałem, że możemy wymagać wizyty u specjalisty, który upewni się, że wszystko z nami w porządku lub powinniśmy przedsięwziąć jakieś działania w celu rehabilitacji lub po prostu ”renowacji” naszego kręgosłupa.