Kamienie w nerkach to nie przelewki

Kamienie nerkowe to twarde osady mineralne, które tworzą się w nerkach, zwykle z dużych mikroskopijnych cząstek. Zaczynają się tak małe jak ziarnko piasku i z czasem zamieniają się w kamienie nerkowe. Kamienie nerkowe powstają z cząstek mineralnych i innych zanieczyszczeń w moczu, które z czasem zlepiają się, ostatecznie powodując nawet zatykanie moczu. Zwykle pozostają niezauważone, ale jeśli zostaną wcześnie wykryte, mogą być przyczyną zabiegów.

Takie kamienie powodują wiele bólu, gdy pękają i dostają się do pęcherza. Mają tendencję do wydalania z moczem, co powoduje ból. Jeśli kamień jest duży, może blokować przepływ moczu, powodując ucisk. Dlatego jest to ważne by unikać diety, która naraża nas na powstawania kamieni nerkowych i starać się badać, aby przeciwdziałać zawczasu.
Niektóre z różnych rodzajów kamieni występujących w naszym ciele to kamienie wapniowe, które należą do najczęstszych. Tworzą się z powodu zbyt dużej ilości wapnia w moczu, co jest powszechne. Kamienie wapniowe często nie są poważne i można je leczyć, pijąc więcej wody, ale jeśli staną się większe lub wystarczająco liczne, aby spowodować blokady, mogą wymagać operacji.
Ponad 10% ludzi rozwija kamienie kwasu moczowego w swoim życiu. Kamienie kwasu moczowego są zwykle spowodowane gromadzeniem się poziomu samego kwasu moczowego w organizmie. Może to nastąpić na przykład w wyniku zbyt małej ilości kwasu żołądkowego. Nieleczona może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi i innych problemów zdrowotnych.

Rodzaje kamieni

Kamienie cystynowe to rzadki rodzaj kamienia na bazie kwasu występującego u ludzi. Często są dziedziczne i wymagają szczególnej uwagi. Tutaj przedstawienie problemu i konsultacja z lekarzem może nam sporo pomóc. Nie warto podchodzić do sprawy leniwie i machać na nią ręką, bo możemy sobie przez takie podejście zapewnić sporo bólu.
Kamienie struwitowe nazywane są kamieniami infekcyjnymi, ponieważ powstają, gdy infekcje dróg moczowych powodują nierównowagę chemiczną w moczu, co przyspiesza rozprzestrzenianie się bakterii i prowadzi do powstawania tych kamieni. Tutaj nie będzie żadnej nowości. Dobra dieta (zwłaszcza gdy wiemy, że możemy być w grupie ryzyka) i kontrolne wizyty u lekarza, będą dobrymi działaniami zapobiegawczymi.

Droga ostateczna

Operacja jest jedną z opcji, która może pomóc pacjentom usunąć kamienie cystynowe. Inne sposoby usuwania kamieni to pomoc medyczna lub stosowanie naturalnych metod leczenia. Sama myśl ”operacja”, oczywiście nie jest najprzyjemniejszą rzeczą, którą chcielibyśmy sobie planować, ale koniec końców, pod narkozą my sami nic nie czujemy, a efekty są ogromne. Warto się przełamać i nie narażać siebie więcej, ani na ból, ani na skutki medyczne jakie cięgnie za sobą kamień w nerkach.

Waga zdrowej diety

Dieta może uchronić nas od wielu chorób i tutaj jest podobnie. Trzymając się zasad, które może nam wyznaczyć na przykład dietetyk, lub nawet my sami (po konsultacji z Internetem) okazuje się, że sami sobie możemy z znaczący sposób pomóc i zaoszczędzić sobie wielu nieprzyjemności, nie tylko z wiązanych z kamieniami nerkowymi.